tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Dzień Seniora w Niegłowicach – 6 listopad 2016

W dniu 6 listopada 2016 r. w sali Domu Ludowego w Niegłowicach odbył się Dzień Seniora. Z okazji tego wyjątkowego święta dla seniorów przygotowano program artystyczny, oraz poczęstunek.

dzien-seniora-2016-nieglowice

Obchody święta rozpoczęła pani Zofia Bęben przywitaniem wszystkich przybyłych gości:

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt w imieniu organizatorów tj. Koła Gospodyń Wiejskich, powitać Państwa bardzo serdecznie na corocznym spotkaniu z okazji Dnia Seniora. Ten wspaniały zwyczaj zainicjowany wiele, wiele…lat temu stał się już tradycją! – i dziękujemy tym, którzy ją kultywują.

Dzisiejszą uroczystość uświetniają swoją obecnością zaproszeni goście. Witamy serdecznie;

– Prezesa regionalnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Romana Piłata

– Dyrektorkę ZSS Martę Baran

– Proboszcza ks. Leszka Saczka

– Kanonika ks. Stanisława Rębisza

– Sołtysa Krzysztofa Pszczołę

– Osiedlową Marię Jagielską

– Zespół Rafa

Drodzy Państwo!

Mijają dni, miesiące lata, a my wciąż tacy sami – młodzi duchem i tak niech będzie!

 

Następnie głos zabrał pan Krzysztof Topolski:

Z okazji Dnia Seniora pragnę z ogromnym szacunkiem pochylić głowy przed szacownym pokoleniem najstarszych mieszkańców naszej miejscowości, naszej Ojczyzny, naszej Ziemi.

To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. To Wy, Seniorzy jesteście  właścicielami wartości bezcennych  – wiedzy, mądrości, szacunku, pracowitości  czy doświadczenia życiowego.

Życie przynosi wiele kłopotów i trosk, z którymi niekiedy musieliście się zmierzyć, być może z tego powodu niejednokrotnie na waszych policzkach pojawiły się łzy, być może niejednokrotnie wasze spracowane dłonie, obolałe nogi odmawiały posłuszeństwa. Ale wasza wiara, mądrość  nie pozwoliły się poddać bo życie to  także dużo powodów do radości.

Każdy etap naszego życia jest inny. Po wzlotach i marzeniach młodości przychodzi okres dojrzały, a potem czas smakowania bez pośpiechu piękna świata, Smakowanie piękna tego świata stało się możliwe dzięki nabytej Waszej życiowej mądrości, wiedzy, wiary i doświadczenia. Proszę, byście zechcieli się nimi z nami podzielić i nam ich użyczyć. Zwracam się do Państwa o to, abyśmy mogli zaczerpnąć z tej skarbnicy życiowej mądrości i wykorzystać to w służbie Polsce i ludziom. Niech wartości i polskie chrześcijańskie tradycje, które przez lata waszego życia były dla was drogowskazem, staną się przykładem również dla młodszego pokolenia.  Niech Państwa kolejne dni i lata będą naznaczone troską i miłością najbliższych oraz szacunkiem wszystkich, którzy Was otaczają. Zasłużyliście na to swoim życiem, pracą i oddaniem rodzinie, ludziom, a także naszej Ojczyźnie – Polsce.

W tym uroczystym dniu proszę abyście przyjęli moc gorących życzeń: aby był to dla Państwa okres zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do niespełnionych marzeń i zamierzeń oraz właściwego wykorzystania życiowej wiedzy. Szanowni Seniorzy życzę Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych radosnego ciepła, pogody ducha, a każdy dzień niech dostarcza Państwu wiele radości, łask Bożych  i uśmiechu na twarzy.

 

Spotkanie przy kawie, swojskich wypiekach i piosenkach z lat młodości Seniorów przebiegało w miłej atmosferze i trwało do późnych godzin wieczornych.
Sołtys oraz Rada Sołecka dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia, a w szczególności Kołu Gospodyń Wiejskich, oraz grupie tanecznej „Sprytne Dzieciaki” za uświetnienie swoim występem tego zaszczytnego święta jakim jest Dzień Seniora.

 

Sołtys Krzysztof Pszczoła

 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.