tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Informacja dla Mieszkańców Niegłowic

Informacja dla Mieszkańców Niegłowic ‼️

Mając na względzie coraz częstsze braki wody w przydomowych studniach, Gmina Jasło rozpoczęła inwestycję związaną z wykonaniem projektu budowy jednej z dwóch głównych nitek wodociągu przez Sołectwo Niegłowice. Pierwszym etapem jest wykonanie projektu wodociągu przez Niegłowice wzdłuż ulicy Niegłowickiej w kierunku Dębowca. Po wybudowaniu głównego odcinka będzie można wykonać projekty przyłączy indywidualnych i wpiąć się do wodociągu przez zainteresowanych mieszkańców. Kolejnym etapem będzie projekt wodociągu przez Niegłowice – Bajdy – Berdechów.

Zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość podczas uzyskiwania zgód przez projektantów na wejścia w teren poszczególnych działek od mieszkańców Niegłowic. Zdajemy sobie sprawę z chwilowych uciążliwości związanych z ewentualnymi przekopami przez niektóre działki ale w każdym przypadku wykonawca jest zobowiązany do przywrócenia stanu działek do stanu poprzedzającego budowę wodociągu.

Jednocześnie prosimy o wyrażenie zgody na przejścia przez działki z projektowanym wodociągiem. Oczywiście z jak najmniejszym naruszeniem istniejącej infrastruktury: utwardzonych podjazdów z kostki brukowej, architektury przydomowej itp. W miejscach gdzie przekop narusza np. podjazd z kostki brukowej można wymagać aby wykonać go metodą „przewiertu sterowanego” co należy zaznaczyć w podpisywanej zgodzie na wejście w teren.

Każdy z nas potrzebuje dostępu do wody, która jest niezbędna do życia i codziennej egzystencji. Jak widzimy w otaczającej nas rzeczywistości, z dostępem do wody jest coraz większy problem. Dlatego prosimy o spojrzenie na ten aspekt dalekowzrocznie. W większości w naszych studniach na dzień dzisiejszy jeszcze mamy dostęp do wody, ale jak widzimy coraz częściej się to zmienia. Jeżeli nie wykorzystamy obecnej możliwości związanej z budową przedmiotowego wodociągu, możemy odczuć tego konsekwencje w niedalekiej przyszłości.

Ponadto informujemy, że jesteśmy na końcowym etapie projektowania przebudowy drogi przez „Bajdy” od Pana Wędrychowicza do Pana Wilczaka. W zakres prac wchodzi wykonanie asfaltowej drogi o szerokości 5 m, budowy 2 metrowego chodnika na całej długości drogi, zarurowanie odwodnienia, montaż kratek odwadniających itp. Zadanie to w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo korzystających z dogi, zarówno pieszych jak i kierowców. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę na cały odcinek, w bieżącym roku planujemy wykonanie przebudowy najbardziej wrażliwego odcinka w rejonie Państwa: Baliga – Dłuska, Bigos, Kowalewscy, Rosół. Na ten cel w bieżącym roku mamy do wykorzystania 230 000 zł. W przypadku inwestycji związanej z budową wodociągu jak i przebudowy drogi prosimy o wyrozumiałość i wspólny kompromis. To jest dla naszego wspólnego dobra.

W przypadku pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku:
Maciej Jagielski – Radny Gminy Jasło
Krzysztof Pszczoła – Sołtys Niegłowic

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.