tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Odnowienie boiska do piłki plażowej

Dzięki staraniom radnego Niegłowic Pawła Zawady, oraz zaangażowaniu sołtysa zostało odremontowane od samego ”zera” boisko do piłki plażowej.

boisko2

Podłoże zostało wykorytowane na 30 cm i wyłożone włókniną. Zgodnie z określoną normą został nawieziony nowy atestowany piasek, oraz zostały zamontowane nowe atestowane słupki. Teren wokół boiska został w miarę wyrównany nawiezioną ziemią i została posiana trawa. Jest to pierwsza namacalna i widoczna już inwestycja, która została wykonana w bardzo krótkim czasie z myślą o naszej młodzieży. Fundusze zostały pozyskane z nadwyżki budżetowej.

Koszt inwestycji wyniósł 6 800 zł.

Do kompletu została zakupiona siatka, piłka oraz linie na boisko.

Zachęcamy młodzież, oraz mieszkańców Niegłowic do aktywnego wypoczynku na wolnym powietrzu.

Mała prośba – proszę zamykać bramy i furtki zarówno od strony parkingu i boiska i od strony wejścia na plac przed salą, a wszystko to ze względu na biegające psy ,które to „załatwiają” się w piasku! Z góry dziękuję!

 

Z następnych inwestycji, które będą wykonywane w najbliższym terminie to:

  • instalacja klimatyzacji na sali, oraz w kuchni
  • częściowa wymiana starej, oraz położenie nowej instalacji elektrycznej
  • obniżenie sufitu
  • wymiana oświetlenia na sali
  • wymiana pieca C.O wraz z glikolem w całej instalacji
  • położenie nowej nawierzchni asfaltowej w „Brzezinie” na odcinku 160 m
  • wykonanie projektu oświetleniowego na drodze przez „Łąki i „Płyty”
  • zamontowanie lustra drogowego na mostku koło p. Wędrychowicza
  • ostatnimi dniami jest realizowane pogłębianie potoku koło p. Ramut, ale ze względu na podmokły teren prace rozkładane są co kilka dni

* kolejność może być różna

To są tzw. „pewniaki”, które będą wykonane w tym roku. Jak widać wyżej jest ich sporo,  wystarczy tylko chcieć!

Z każdej jednej inwestycji będzie oddzielna relacja. Na razie to tyle, jeżeli jeszcze coś zdołamy zrobić to wyjdzie w „praniu”;)  o czym z pewnością poinformuję Państwa.

Taka mała osobista dygresja od sołtysa!

Moi drodzy szanujmy zarówno boisko z placem zabaw, obejście wokół sali i oczywiście pracę tych, którzy robią tam porządek. Bo widzę że niektórym to klepki urwało, czytać nie umieją jak coś jest jasno napisane na kartce i zawieszone na ogrodzeniu , bałaganią – nie szanują czyjejś własności! Ciekawe czy robią tak samo koło swojego domu – raczej nie!

Będzie zamontowany monitoring zobaczymy które to „orzełki się tak wychylają”… a wtedy sołtys zasponsoruje tym orzełkom darmowy występ na stronie www 😉

Wiem, że świata nie zbawię, ale przynajmniej spróbuję, a porządek w końcu musi jakiś być !!! Z nowym wyborem sołtysa są i nowe zmiany, nowe zasady, a niektórzy jakoś nie mogą jeszcze tego zrozumieć, przegryść tylko żyją historią…”no bo tak było ,tak się robiło”… no cóż zmiany dobrze robią i czasami są konieczne, a teraz właśnie nastał ten czas! Jak to niektórzy twierdzą dzielimy miejscowość na połowę. Proponuję, zacząć rozliczanie się od samych siebie , a potem możemy porozmawiać jak cywilizowani ludzie…

Widzę, że z czasem temat się będzie sam nakręcał i będzie ciekawie! Ale przynajmniej teraz wiadomo co się we wsi dzieje!

Pozdrawiam

Sołtys Krzysztof Pszczoła

 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.