tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Informujemy, że w dniu 28 października 2015r. (środa) w sołectwie: Wolica, Żółków, Łaski – Sobniów, Kowalowy, Niegłowice, Gorajowice zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu AGD, elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów ulegających biodegradacji – odpadów zielonych(gałęzie, trawa, liście).

odpady-wielogabarytowe

Zbiórka odpadów rozpocznie się od godz. 7.00 .Odpady należy wystawić w miejscu dotychczasowego odbioru odpadów komunalnych i ustawione w sposób, który nie powoduje utrudnień w ruchu drogowym oraz uciążliwości dla sąsiednich nieruchomości i osób trzecich.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy:

  1. Meble typu: łóżko, stół, regał, fotel, szafa, materace, meble ogrodowe, drzwi, dywany, wykładziny.
  2. Zużyte urządzenia domowe i sanitarne ( zlewy, muszle klozetowe, wanny), okna bez szyb.
  3. Zużyty sprzęt AGD i RTV: lodówki, pralki, telewizory, monitory, radia, kuchenki gazowe itp.

W dniu odbioru odpadów wielkogabarytowych nie będą odbierane odpady takie jak: opony, styropian, wełna mineralna, odpady budowlane i poremontowe, gruz, worki po nawozach, okna całe, opakowania po chemikaliach, olejach czy truciznach, papa, eternit, akumulatory.

Zastępca  Wójta                                                                                                                               mgr inż. Henryk Motkowicz