tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Dom Ludowy w Niegłowicach ma klimatyzację…wreszcie

Dom Ludowy w Niegłowicach wreszcie doczekał się klimatyzacji. W czwartek 6 sierpnia 2015 r. oddano do ponownego użytku Salę oraz zaplecze kuchenne wyposażone w urządzenia klimatyzacyjne . Został tez obniżony sufit na Sali, który robi niesamowite wrażenie zwłaszcza na osobach, które to wcześniej widziały „stary”. Została wymieniona pompa do instalacji wodnej i wysłużony piec do C.O., oraz dołożono i częściowo wymieniono instalację elektryczną. Został też zamontowany na stałe łańcuszek dla dekoratorów.

sala-dom-ludowy-nieglowice-klimatyzacja

Pozyskane pieniądze przez Radnego Pawła Zawadę pozwoliły wykonać m.in. te inwestycje. Przypominam co, niektórym bo chyba nie dowierzają, że fundusze zostały pozyskane przez naszego Radnego z nadwyżki budżetowej Gminy Jasło, a nie jak niektórzy twierdzą i myślą ,że pieniążki zostały przekazane na tą inwestycję z projektu ”Odnowy wsi”. Jak się chce to i można i bez ściemy, że wieś spłacała przez ostatnie lata kanalizację i się nie dało rady, bo w dalszym ciągu ją spłacamy… Chwali się odnowienie budynku z zewnątrz, ale każdy rozumny człowiek wie że to środek przynosi dochody, a nie elewacja na zewnątrz budynku, która i tak nie została docieplona, a szkoda!

Koszt inwestycji wyniósł 79 900 zł

Przed remontem…

 

Oczywiście krótki komentarz od sołtysa przy tej okazji

Wypadało by mi zadać proste – banalne pytanie w tym miejscu byłym władzom wiejskim – co na samej Sali zostało robione przez ostanie lata? (chodzi mi o estetykę pomieszczeń wewnątrz) Bo jak widać na załączonych zdjęciach (przed remontem) moim zdaniem bez obrazy nie było robione prawie nic!!! Przytoczę takie zdarzenie, które miało miejsce na początku epizodu w moim życiu jakim jest ”mała kariera sołtysa”: przychodzi do mnie ojciec weselny z pytaniem „sołtysie czy mogę wymalować sufit i ściany na Sali bo brudne, że wstyd przed gościmi” – to daje bardzo dużo do myślenia!!! Przepraszam za język i że tak punktuje, ale trafia mnie szlak na niektóre rzeczy nie wspomnę o osobach, które są dobre,ale tylko w gadaniu!

W trakcie remontu…

 

Dziwię się bo w sumie sam materiał na szpachlowanie i wymalowanie wyniósł coś ok. 800 zł – tak myślę no chyba nie majątek żeby raz na parę lat odnowić przynajmniej Salę, brudne i popękane ściany np.na scenie, a ludzie przecież na to patrzą i jeden drugiemu przekazuje i tak idzie reklama! Toż nie dziwne, że w dużej mierze dzięki temu sala widniała pustkami.

Jeżeli chodzi o robotę i sprzątanie na Sali, oraz zaplecza to tak niektórzy zdziwieni, że tak „sołtys sam”? nie skomentuję tego bo by nie jedne gromy poleciały, a szkoda nerwów, a może jeszcze kiedyś przydarzy się okazja do wygłoszenia mojej refleksji na ten temat.

To co napisałem powyżej jest moim osobistym zdaniem, a jest to napisane bardzo „delikatnie”! I nie ma tutaj jakiegoś mądrzenia się z mojej strony i wiem że narażam się na ostrą krytykę od niektórych – ale chcę być uczciwym w stosunku do ludzi, nawet jeśli czasem może to być niewygodne.

Po remoncie…

 

Na koniec dzięki wielkie dla mojej żony za te wymyte okna, dzięki dla moich dzieci oraz dla Eweliny i Karoliny za pomoc w sprzątaniu po remoncie, a było tego trochę. Dziękuję również młodzieży męskiej za wyniesienie i ponowne zniesienie stołów i krzeseł na Salę. Dziękuję firmom,: Norwent i Prolux za wykonane prace w budynku Domu Ludowego. Podziękowania za wsparcie dla Wójtów S.Pankiewicza i H. Motkowicza i przepraszam, że tak często „całujemy klamki” z Radnym w Waszych gabinetach i że czasami prosimy o jeszcze więcej – no cóż do kogoż pójdziemy jak nie do Wójta. Ale za to przekłada się to później na widoczne efekty w naszej miejscowości.

Odnośnie samej Sali to w przyszłości planujemy usunięcie boazerii ze ścian – położenie tynków, oraz naprawę, cyklinowanie wraz z bejcowaniem podłogi, ale dopiero jak będą na to fundusze. Będzie to, długodystansowe „przedsięwzięcie” i wcale nie chodzi o to, aby pewne prace wykonać jak najszybciej, tylko o to, aby wykonać je dobrze.

Postaramy się aby ta Sala znowu odżyła tak jak to było w latach 90 –tych. Jak by nie było Dom Ludowy w Niegłowicach to wizytówka większości mieszkańców naszej miejscowości! Pozdrawiam

 

Sołtys Krzysztof Pszczoła

 

 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.