tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Wniosek o dodatek węglowy 3000 zł

Można już składać wniosek o dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł. Przysługuje on osobie w gospodarstwie domowym bez względu na kryterium dochodowe, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest:
▶️ kocioł na paliwo stałe,
▶️ kominek,
▶️ koza,
▶️ ogrzewacz powietrza,
▶️ trzon kuchenny,
▶️ piecokuchnia,
▶️ kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe,
zasilane paliwami stałymi. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykietem lub pelet, zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego. Źródło ciepła musi być wpisane lub zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek. Nabór wniosków o wypłatę dodatku węglowego dla mieszkańców Gminy Jasło realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle.
Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. Dodatek węglowy wypłaca się w terminie do miesiąca od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę.
Wnioski można składać:
✅ elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP, gdzie wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego,
✅ tradycyjnie w formie papierowej w Urzędzie Gminy Jasło na parterze, w pok. 4 (wejście od strony ul. Słowackiego), a także na I piętrze Urzędu Gminy Jasło (duża świetlica).
Wnioski złożone po dniu 30 listopada 2022 r. pozostawia się bez rozpoznania. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku osłonowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.
Wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 16.08.2022 r. (Dz. U z 2022 r. poz. 1712).
Wnioski dostępne do pobrania na stronie internetowej Gminy Jasło: https://www.gminajaslo.pl/…/1341-wniosek-o-dodatek…

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.