tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Bezpieczne Ferie w Niegłowicach

 

Cóż to były za Ferie…

W dniach 18-20 stycznia 2017 r., w Domu Ludowym w Niegłowicach odbywały się zajęcia dla dzieci, które mogły zagospodarować swój wolny czas, wybierając spośród wielu ciekawych propozycji.

ferie2017ok

 

Już w pierwszym dniu został przeprowadzony konkurs plastyczny pt.”Bezpieczne Ferie” – dzieci wykonały wspaniałe prace za, które zostały wyróżnione trzy pierwsze miejsca.

Kształtowanie odpowiednich zachowań i postaw w sytuacji zagrożenia życia powinno się rozpocząć już od najmłodszych lat, dlatego też w drugim dniu odwiedzili nas ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Jaśle którzy m.in. przeprowadzili pokaz „pierwszej pomocy”.

Podczas spotkania z ratownikami dzieci zapoznały się ze sprzętem medycznym, ratującym życie człowieka, a także z wyposażeniem karetki pogotowia, do której mogły wsiąść, zadać pytanie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach w udzielaniu pierwszej pomocy na fantomie. Zapoznały się z zasadami prawidłowego wzywania karetki pogotowia ratunkowego. Uważamy, że wysiłek włożony w to przedsięwzięcie zaprocentuje w przyszłości.

Drugiego dnia odbyły się również warsztaty artystyczne, które przeprowadziła pani Urszula Niebieszczańska, której bardzo dziękujemy.

A w ostatnim dniu zajęć dzieci brały udział w „przebieranej dyskotece” na której zaprezentowały swoje piękne stroje, oraz zabawiały się z naszymi dużymi maskotkami 😉 Tańce z dzieciakami przeprowadził pan Jerzy Łaba, któremu też serdecznie dziękujemy.

Podczas wszystkich dni dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach, za które otrzymywały nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Pragnę podziękować pani Renacie Kiełtyce (GOK Jasło) naszej „świetliczance” za profesjonalną pomoc w organizacji oraz w przeprowadzeniu z dziećmi wielu fantastycznych zabaw, które wywołały uśmiech na twarzy u niejednego dzieciaka.

Dziękuje wszystkim dzieciom tym mniejszym i tym większym za aktywny udział na feriach.

Podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich którzy przygotowali i brali udział w spotkaniu z dziećmi:

– ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Jaśle: Szydło Łukasza, Berkowicza Rafała, Hanasa Stanisława, Głodziaka Andrzeja

– koleżanek z Rady Sołeckiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich które w każdy dzień przygotowywały w kuchni różne przysmaki, a to kanapeczki, pizze, herbatę : Zofii Bigos, Ireny Zając, Jolanty Frączek, Małgorzaty Trzaskoś, Barbary Myśliwiec, Grażyny Stój, Teresy Frączek.

Podziękowania dla Wójta Gminy Jasło za otrzymaną pomoc finansową w celu przeprowadzenia spotkań pn .”Bezpieczne Ferie”.

 

Sołtys Krzysztof Pszczoła

 

Komentarz

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.