tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Dzień Seniora 2017

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

5 listopada 2017 roku w Domu Ludowym w Niegłowicach już po raz kolejny seniorzy naszej miejscowości mieli okazję do wspólnego świętowania Dnia Seniora. W tym roku zaszczytną funkcję witającego w imieniu organizatorów, a to Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką poprowadził Sołtys Krzysztof Pszczoła, a przemówienie do szanownych seniorów wygłosił Krzysztof Topolski. Do życzeń dla seniorów dołączył się również Wójt Gminy Jasło pan Stanisław Pankiewicz.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. z-ca wójta pan Henryk Motkowicz, księża z naszej parafii proboszcz ks. Leszek Saczek, kanonik ks. Stanisław Rębisz, Przewodniczący Organizacji i Kółek Rolniczych pan Roman Piłat, Dyrekcja GOK UG Jasło panie Joanna Duć – Acela, Małgorzata Jakubowska wraz z małżonkami, przedstawiciel mediów tygodnika Fakty Jasielskie pan Jakub Hap wraz z małżonką.

Część artystyczną przygotowały i przedstawiły „Sprytne dzieciaki” pod okiem Jerzego Łaby, a  znakomitą muzykę do późnych godzin nocnych z lat seniorów zapewnił DJ M-Lukas.

Podziękowania dla Pań z KGW i Rady Sołeckiej, że zadbały o przysmaki na stołach oraz o radosny klimat przy wspólnej biesiadzie.

 

Poniżej przedstawiam przemówienie do Szanownych Seniorów wygłoszone przez Krzysztofa Topolskiego.

 

Kochani Seniorzy zebrani na dzisiejszej uroczystości.

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. W listopadzie obchodzimy światowy oraz ogólnopolski Dzień Seniora. Te święta maja wspólny cel – kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia. Stało się już zatem tradycją naszej parafii, że co roku spotykamy się, aby uczcić ten piękny dzień i podziękować Wam drodzy seniorzy za to, że dzięki Wam nie pokryły się kurzem nasze obyczaje, że to z waszych ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie, za to, że wasze serca i ręce sprawiły, że rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków.

Bycie seniorem powinno stać się atutem, dlatego uszanujmy ten czas jako dobrodziejstwo. To wy drodzy seniorzy macie ogromna wiedzę, doświadczenie życiowe oraz wyczucie sytuacji. To wy jesteście strażnikami tradycji religijnych, patriotycznych,  rodzinnych,  kultywujecie kulturę naszego regionu, naszej miejscowości, a  także kulturę kulinarną. To wy pracowaliście całe życie na to, co mamy dziś. Niech wartości i polskie chrześcijańskie tradycje, które przez lata waszego życia były dla was drogowskazem, staną się przykładem również dla młodszego pokolenia. Godna podziwu jest wśród was nieustanna chęć spotkań, wymiany poglądów, ale przede wszystkim radość i optymizm, jakie nosicie w sobie, a doskonale wiemy, ze najważniejsze jest zdrowie, radość i pogoda ducha, a wówczas wiek się nie liczy.

Do naszych drogich Seniorów, wciąż młodych duchem, którzy może mają srebrne włosy, ale na pewno złote serca kieruję najserdeczniejsze życzenia:

Wszystkim Seniorom życzę wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, aby w kolejnych latach nigdy nie zabrakło wam zapału do wspierania kolejnych pokoleń, a każdy dzień niech dostarcza Państwu wiele radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy.

 

Sołtys Krzysztof Pszczoła

 

 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.