tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Dożynki Gminne – Chrząstówka 2017

W dniu wczorajszym braliśmy udział w przepięknej uroczystości jaką były Dożynki Gminne, które tego roku zawitały do Chrząstówki w Gminie Jasło.

Reprezentowaliśmy swoją miejscowość Niegłowice przynosząc dziękczynny wieniec dożynkowy przedstawiający „Objawienie Fatimskie”, czyli Matkę Bożą stojącą w obłoku i trójkę dzieci Łucje, Franciszka i Hiacynte. Wieniec jest podziękowaniem za tegoroczne plony i wszelkie łaski dla mieszkańców Niegłowic.

Wieniec wykonany jest z : pszenicy, pszenżyta, płatków owsianych, mchu leśnego. Udekorowany polnymi kwiatami oraz ziołami. Wieniec został wykonany przez rodzinę Krystyny i Józefa Rzońców z Niegłowic.

Wieniec dożynkowy był niesiony przez delegatów Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej z Niegłowic, a funkcję starostów pełnili tym razem Jolanta Frączek i Krzysztof Pszczoła 😉

Podziękowania dla naszych koleżanek, kolegów mieszkańców Niegłowic, którym się jeszcze chce kultywować taką wspaniałą tradycję! Dziękuję pani Lucynie za transport naszej ekipy na tegoroczne Dożynki.

 

Zdjęcia z uroczystości Matki Bożej Zielnej 2017

 

 

/kp/

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.