tekst alternatywny

TRANSMISJE NA ŻYWO

 

Dożynki Gminne – Warzyce 2018

Kolejne wielkie wydarzenia w Gminie Jasło z naszym udziałem już za nami…

Dnia 18 sierpnia, w sobotę, uczestniczyliśmy w „Dożynkach Gminnych” w Warzycach. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w tamtejszym kościele. Po Mszy korowód dożynkowy przeszedł na plac przed Dom Ludowy w Warzycach, gdzie rozpoczęły się występy.

Reprezentowaliśmy swoją miejscowość Niegłowice przynosząc dziękczynny wieniec dożynkowy przedstawiający postać Ducha Świętego w postaci gołębicy i widniejące hasło „Duch Święty który umacnia miłość”. Na postumencie wieńca znajdują się postacie symbolizujące polską rodzinę.

Wieniec jest podziękowaniem za tegoroczne plony i wszelkie łaski dla mieszkańców Niegłowic. Wieniec wykonany jest ze zbóż, wyklejany pestkami z dyni, nasionami koniczyny perskiej. Udekorowany polnymi kwiatami oraz ziołami.

Wieniec wykonany przez rodzinę Krystyny i Józefa Rzońców z Niegłowic.

Wieniec dożynkowy był niesiony przez delegatów Koła Gospodyń Wiejskich z Niegłowic, a funkcję starostów pełnili w tym roku Małgorzata i Krzysztof Pszczoła 😉

Podziękowania dla naszych koleżanek, kolegów mieszkańców Niegłowic, którzy podtrzymują wspaniałą tradycję! Dziękuję panu Staszkowi za transport naszej ekipy na tegoroczne dożynki.

Więcej zdjęć na naszym profilu na FB https://www.facebook.com/nieglowicepl/

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.